קבוצה

במכינה מתנהלים חיי קבוצה, שותפות וחברה. השקעה רבה מוקדשת לבניית קבוצה נעימה, מגובשת ושמחה.
האחריות וההתנהלות במכינה מחולקים בין צוותים שונים – הבנויים מחניכי המחזור, בהדרכה וליווי של צוות המכינה.

המכינה פועלת בשיטת 'הפעלה עצמית'. החניכים מנהלים את תחומי פעילות המכינה, תוך התנסות בעבודת צוות. כל פעילות במכינה היא בתחום אחריותו של אחד הצוותים, שמעמיק ומתמחה בתחום בו הוא עוסק.

תחומי הפעילות מחולקים לצוותי ההפעלה הבאים:

צוות קבוצה – הצוות אחראי על חיי הקבוצה ועל הסוגיות הקבוצתיות והאישיות. כחלק מתפקידו של הצוות לעסוק בנורמות וערכים בקבוצה, פתרון משברים אישיים ובין אישיים והובלה של תהליך בניית ההווי, הרוח ואופי הקבוצה.

צוות עשייה חברתית – הצוות מנהל את ההתנדבויות השונות של המכינה,ביניהן חונכויות שונות והתנדבות בארגון החברתי של המכינה – ארגון "דור לדור". הצוות אחראי על הניהול השוטף של הארגון (הפעלת מוקד פניות), הרחבתו, גיוס מתנדבים ושותפים ושיתוף הקבוצה בהפעלת הארגון.
לפרטים נוספים על ארגון "דור לדור".

צוות ידיעת הארץ – הצוות מוביל את תחום ידיעת הארץ והטיילות. הצוות אחראי על סדרות הטיולים אליהן יוצאת הקבוצה במהלך השנה.
למידע נוסף אודות טיולים במכינה.

צוות מנהלה – צוות מנהלה אחראי על התחום הלוגיסטי וניהול שגרת החיים במכינה. הצוות אחראי על ציוד המכינה, הזמנות ותקצוב המזון לארוחות ולטיולים, ניהול והפעלת תורנויות הניקיון במכינה, עבודה וקשר עם גורמי התחזוקה ועוד.

צוות גיוס – הצוות אחראי על גיוס החניכים לשנת הלימודים הבאה במכינה. המטרה העיקרית של הצוות היא ליצור מחזור העולה על קודמו. במהלך השנה עורך הצוות ימי גיוס בבתי הספר ובמסגרות אחרות, ימי מועמדים וראיונות. מתוכם יתגבש המחזור הבא, שעתיד לכלול בין 45 ל-50 חניכים.
למידע נוסף אודות הצטרפות למכינה.

צוות למידה – הצוות מקדם את איכות ונורמות הלמידה במכינה. הדבר כולל בניית לוח הזמנים השבועי, קשר עם המורים, ציוד לימודי, ספריית המכינה, ימי עיון ולימוד מחוץ למכינה ועוד. כמו כן הצוות אחראי לזמן אקטואליה שבועי ולסמינרים המועברים ע"י חניכי המכינה במהלך השנה.
לפרטים נוספים אודות הלמידה במכינה.

צוות הכנה לצה"ל – הצוות מסייע לבניית המוכנות הפיזית והמנטאלית של חניכי המכינה לקראת הגיוס לצבא. הצוות אחראי על סדרת ניווטי יום בצפון וסדרת ניווטי לילה בדרום, על אימוני כושר גופני, אמנות לחימה ועל לימוד מורשות קרב. בנוסף אחראי הצוות על הקשר עם המשמר האזרחי והשמירות, ועל ביצוע מעקב וסיוע בתהליך המיון והשיבוץ של חניכי המכינה לתפקידים בצה"ל.

לפרטים נוספים אודות תכנית ההכנה לצה"ל.


kvotza1

kvotza4

kvotz3

kvotza2
kvotz5


Comments are closed