עשייה ברוח המכינה

שנת המכינה היא אבן דרך ראשונה בדרך למסע משותף של עשייה משמעותית. מבית המכינה צמחו פעילויות חברתיות שונות, שהמרכזיות שבהן הן "ארגון דור לדור", ותוכנית "הורים של כולם".

ארגון דור לדור

הארגון החל את פעילותו כפעילות חברתית פנימית של חניכי המכינה, עם השנים החליטו חניכי המכינה להרחיב את פעילותו אל מעבר לכותלי המכינה, וכיום הארגון פועל באופן עצמאי במספר ערים נוספות בינהן: באר שבע,לוד,חיפה, וירושלים. את פעילות הארגון בתל-אביב מובילים חניכי המכינה.

"דור לדור" הוא ארגון חברתי שהוקם בשנת 2008 ע"י המדרשה הישראלית למנהיגות בתל אביב- “בני ציון”. הארגון שם לעצמו למטרה לגשר על הנתק שנוצר בחברה הישראלית בין הדור הצעיר לדור הוותיק. אנו מאמינים שהחיבור יעשה על ידי יצירת קשר אישי ישיר בין הדורות מתוך הבנה שהמפגש יתרום לדור הצעיר והוותיק כאחד. בחרנו בעיר ת"א מתוך תקווה שהיא תהווה "מגדל אור" לערים נוספותמתוך עמוד 'אודות' באתר הארגון.

לאתר האינטרנט של הארגון

לדף הפייסבוק של הארגון


hevra4
הורים של כולם

מיזם חברתי, שהוקם ע"י הורים של חניכי המכינה, עיקר פעילותו מתמקדת במתן סיוע וליווי לחיילים בודדים.

אנו קבוצת הורים נרחבת של תלמידי ובוגרי מכינת בני ציון בתל אביב. שמנו לנו למטרה לחבור לרוח המכינה ומתוך כך לקיים פעולות התנדבות ועשייה חברתית. כהורים ומלווים לבנים ובנות שלמדו במכינת בני ציון, פעם בקרבנו הרצון לדבוק בערכים ובעשייה, אותה חוו ילדינו בשנת הלמידה המשמעותית במכינה. לשם כך, גרעין מאתנו התכנס עם צוות המכינה וגיבש דרך משותפת ברוח רציונל המכינה. בחרנו להמשיך בערך ההתנדבות והנתינה, ערך בסיסי ומובנה בחינוך ובפעילות במכינה. אנו פועלים לגיבוש קהילת הורים חזקה, מגוונת ומשמעותית, שתמנף את יכולותיה למען עשייה התנדבותית בחברה הישראלית.מתוך עמוד 'אודות' באתר המיזם.

לאתר האינטרנט של המיזם

לדף הפייסבוק של המיזם


horim

Comments are closed