למידה

כאשר אני לומד אינני מחפש אלא ידע הגורם לי להכיר את עצמי, ומלמד אותי איך לנהל את חיי…מישל דה מונטן

הלימוד הוא כלי מרכזי במכינה לבירור שאלות הזהות היהודית הציונית והישראלית. המפגש עם המרצים ועם התוכן בקבוצה אשר חיה ולומדת יחד, מזמנים דיון והעמקה בסוגיות מורכבות ומרתקות הנוגעות לאורח חיינו במדינת ישראל של היום. אלו יוצרים בסיס רחב ואיתן להבנת תפקידנו, לבניית רוחנו ולצמיחה אישית.

שיעורים

המערכת השבועית מורכבת ממספר קורסים קבועים העוברים לאורך השנה. השיעורים מועברים על ידי מרצים משלל הקשת הפוליטית והדתית, בעלי דעות שונות וכיווני הגשמה ועשיה שונים. רוב המערכת מורכבת משני שיעורים המתקיימים במקביל, והחניכים בוחרים בתחילת השנה עם מי ילמדו.

השיעורים מלבים את היצר ללימוד ומהווים פתח לדיון וחשיבה על נושאים חדשים או מוכרים, והסתכלות חדשה על עולם הידע והתוכן.

סמינרים

אחת לשבוע מתכנסים חניכי המכינה לשיעור מיוחד – סמינר, המועבר על ידי צמד חניכים ועוסק בקונפליקטים ונושאים העומדים על סדר היום החברתי בישראל. יחסי הון-שלטון, עובדים זרים, סחר בנשים, הם חלק מהנושאים המעסיקים את החניכים ובהם הם בוחרים להעמיק וללמוד. ההכנה לסמינר כוללת יציאה מהמכינה למפגש עם החברה – דמויות ומקומות, כחלק מתהליך למידת הנושא. הסמינרים מהווים אתגר אמיתי, מעודדים חשיבה עצמאית-ביקורתית ומהווים את אחד מהשיאים במסגרת התהליך שעוברים החניכים במכינה.

חברותות

דרך לימוד נוספת במכינה היא "חברותות". הלימוד בחברותא נעשה בקבוצה קטנה, בה קוראים ומתעמקים יחד בטקסט, כדרך להבנה, לחשיבה עצמאית והגעה לתובנות חדשות.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
lemida3
lemidaclass3

 

Comments are closed