לזכר בן


benzion

המכינה הקדם צבאית של המדרשה למנהיגות בת"א 'בני ציון', הוקמה לזכרו של בן ציון שי-חדד.

בן היה לוחם ביחידה המובחרת 'מגלן'. ביום שישי, כ"ד באב תשס"ו (18.8.2006) יצא בן בנסיעה שיזם על מנת לשמח את חבריו ביחידה. בן (בנצי כפי שכונה בפי חבריו לצוות), נטל על עצמו שליחות מתוך אהבת רעים ושמחת חברים, באותה הוויה שוקקת חיים ושמחת הנתינה שכה ניתמלאה בו. בדרכו ליחידה, נהרג בן בתאונת דרכים קטלנית בנתיבי איילון והותיר אחריו הורים, אחות ואח.

בן נולד בכ"ד ניסן תשמ"ז, 23 באפריל 1987, גדל והתחנך בת"א, למד בבית ספר היסודי 'מירון' ובבית הספר התיכון 'אמית'-גוש דן (אוניברסיטת בר אילן), היה חבר בתנועת 'בני עקיבא', התגייס ליחידה בנובמבר 2005, כלוחם וחובש קרבי.

בן היה ממנהיגי הצוות והוביל אותו לנורמות של עבודה קשה ומקצועיות, היה אוהב אדם, חבר אמת, רחב לב ויפה תואר. 'נסיך להוריו ואביר לרעיו'.

-לעמוד ההנצחה באתר "יזכור", אתר ההנצחה של חללי צה"ל.

-לעמוד ההנצחה, באתר עמותת מגלן.


הקמת המכינה

כבר במהלך ימי האבל הראשונים החלו המשפחה והחברים לחשוב על דרך להנצחת זכרו. בן נולד בשכונת 'בבלי' בתל אביב והתחנך בבית מעורב דתי-חילוני, בית שהטמיע את הנתינה והמסירות למדינה. מתוך עומק השבר שפקד את המשפחה, בנסיון לתעל את הכאב הגדול למען עשיית הטוב, הועלה רעיון הקמת המכינה הקדם צבאית למהיגות, מכינה מעורבת לדתיים וחילונים.

המכינה הוקמה מתוך התפיסה כי השתבשות דרכה של היהדות מזה כמה דורות כהוויה דינמית ומתפתחת, היא הגורם המרכזי למשבר הזהות והשלכותיו החברתיות והלאומיות. תפיסה זו מצטרפת להבנה שהיהודיות היא בשורש הוויתנו ואין להפקירה למונופול של סקטור או זרם כזה או אחר, ועל כן התמודדות עם משבר 'הזהות היהודית', היא הדרך להתמודד עם השבר המנהיגותי, הלאומי והחברתי.

האמונה כי הייעוד של העם היושב בציון, להניף את הדגל המוסרי כלפי העולם בבחינת "כל אדם נברא בצלם אלוקים" המתבטאת בדברי חז"ל "חביב האדם שנברא בצלם" חברה להשקפת הרב קוק זצ"ל, "הישן יתחדש והחדש יתקדש", והיו יחד לבסיס ההחלטה להקים מכינה קדם צבאית מעורבת למנהיגות בתל אביב – מכינת 'בני ציון', לזכרו של בן ציון שי-חדד.

דברים לזכרו של בן במלוא 3 שנים לנופלו

יקיר, חבר של בן
יפה, אמא של בן

Comments are closed