הכנה לצבא

הפרק הבא בחייהם של חניכי המכינה הוא השירות בצבא ההגנה לישראל. זהו הצעד המשמעותי הראשון עבור כל אחד בהגשמת הדרך הציונית. המכינה פועלת להכנה מקיפה של החניכים לקראת הגיוס לצה"ל, הן ברמה הפיזית והיכולות הגופניות, והן ברמה הרעיונית והמוכנות המנטאלית. בתחום זה נערכות סדרות ניווטי יום ולילה, אימוני כושר גופני ואימוני סיירות, אמנות לחימה, מורשות קרב ועוד.
המכינה פועלת לשילוב החניכים בתפקידים משמעותיים, תוך הכנה והכוונה לשירות בתפקידי לחימה, פיקוד וקצונה.

כושר גופני וכושר קרבי

במכינה מתקיימים מדי שבוע מספר אימוני כושר גופני וקרבי עם מדריך כושר מקצועי מוסמך, הן כחלק מההכנה לגיבושים וימי סיירות, והן מתוך תפיסה של "נפש בריאה בגוף בריא". בנוסף, מתקיים אימון שבועי מיוחד כהכנה לריצת 21 ק"מ במרתון תל אביב.

אמנות לחימה

אחת לשבוע מתקיים אימון קרב מגע עם גיורא המאסטר. מטרת האימונים לחזק את הביטחון העצמי והחוסן הפיזי, ולשפר את יכולות ההגנה העצמית של החניכים.

ניווטים

כחלק מהיכולות הנדרשות להתמצאות ועצמאות בידיעת הארץ, וכחלק מהכנת חניכי המכינה ליכולות הנדרשות במסגרת קורסי הקצינים בצה"ל, מתקיימות במכינה שתי סדרות ניווטים- ניווטי יום בצפון וניווטי לילה בדרום, בליווי וחניכה של לוחמים ומדריכי ניווט מיחידת מגלן, בוגרי המכינה וצוות המכינה.

מורשות קרב

כחלק מההיכרות עם צה"ל ופיתוח חשיבה צבאית, מגיעים למכינה לוחמים אשר השתתפו בקרבות שונים, בני משפחה וחברים של נופלים, לספר סיפורם של גיבורי ישראל אשר נלחמו ונלחמים בחירוף נפש למען המולדת.

משמר אזרחי

השמירה הינה ערך עברי בעל חשיבות היסטורית ואקטואלית. החניכים עוברים הכשרה משטרתית והינם מתנדבים פעילים של המשמר האזרחי. המשמרות כוללות שמירה על המכינה, סיורים רגליים ברחובות העיר וסיורים רכובים בניידת משטרה. בכך מסייעת המכינה לשמירה על הסדר הציבורי בשכונה ובעיר תל-אביב בכלל.
לקריאה נוספת על המשמר האזרחי לחצו כאן.

*את המכינה מאמצת יחידת מגלן ומתקיימים קשרי גומלין חמים עם היחידה.


hachan1

hachna3

hacntz3

Comments are closed